Skirtingi bitkoinai


smūgio ženklas

Tik ar kiekvienas skirtingi bitkoinai supras, kokią katę maiše perka? Pavojų įžvelgia tiek Lietuvos bankas, tiek patyrę ekonomistai. Taip pat pabrėžiama, kad kupone esančius eurus galima iškeisti į bitkoinus be asmens tapatybės ar kitų dokumentų.

FNTT tiria galimą kriptovaliutų verslo sukčiavimą

Potencialiems pirkėjams esą užtenka nurodytoje interneto svetainėje pateikti savo el. Tačiau patikslinti, kaip bus saugomasi nuo galimo sukčiavimo ir kaip klientai bus konsultuojami, įmonė negalėjo. Būtina įvertinti rizikas Ekonomistas Valdemaras Katkus planus prekiauti bitkoinais spaudos skirtingi bitkoinai vertino neigiamai.

Praktika rodo, kad net specialistams sunku suprasti, kaip jos tiksliai veikia, tad paprasti vartotojai tikrai susidurs su papildomais sunkumais. Žmonės yra pripratę prie klasikinių pinigų, o tarp jų ir kriptovaliutų skirtumų labai daug.

google pinigų galimybės

Dažniausiai skirtingos valiutos perkamos tada, kai už jas galima įsigyti kažkokių specifinių prekių. Tačiau to reikia labai nedaugeliui, o absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų viską gali įsigyti skirtingi bitkoinai eurus, tad kam reikalinga papildoma valiuta, jeigu produktų, kuriuos būtų galima įsigyti tik už ją, Lietuvoje nėra?

Navigacija tarp įrašų

Kitas klausimas, į kurį buvo atkreiptas dėmesys - apskaita. Perspėjimą dėl galimų problemų, ekonomisto teigimu, slepia ir pats valiutų pavadinimas - kriptografinės.

Kuriant tokias valiutas vyksta daug sudėtingų procesų, tad reikia suprasti, jog leidžiant jas į rinką žmonės pastatomi skirtingi bitkoinai papildomą riziką. Be to, norint jomis operuoti, reikia ne tik biržų, bet ir specialių sąskaitų. Siekiant sėkmingai suvaldyti visus procesus, įpročių, kuriuos turi standartiniai euro vartotojai, nebepakanka, tačiau apie tai mažai kas kalba.

Būtina nuolat stebėti, kas vyksta rinkoje. Pinigų plovimo rizika Lietuvos banko Investicinių paslaugų priežiūros skyriaus vadovas Audrius Šilgalis atkreipia dėmesį į tai, kad bitkoinas nėra finansinė priemonė, todėl prekyba bitkoinų kuponais yra nereguliuojama.

Kaip laikyti bitcoinus – kriptovaliutų piniginės

Asmenys, perkantys ar naudojantys tokias valiutas, prisiima visą su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius. Finansų rinkos dalyvis turėtų užtikrinti, kad, teikdamas mokėjimo ar kitas finansines paslaugas verslo klientams, susijusiems su virtualiųjų valiutų pardavimo ir keitimo veikla, operacijų virtualiosiomis valiutomis vykdymu ar pan.

Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad operacijoms nereiks asmens dokumentų, kas sąlygoja pinigų plovimo riziką. O įsigaliojus Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimams, virtualiųjų valiutų prekyba ir saugojimu užsiimantiems subjektams atsiras nauji reikalavimai.

Kaip laikyti bitcoinus - kriptovaliutų piniginės - dainavossportoklubas.lt

VMI atmintinė Paklausti apie prekyba kriptovaliutomis, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai pabrėžė, kad reikia skirti vienkartinius sandorius ir nuolatinę prekybą. Pastarosios atveju reiktų registruoti individualią veiklą.

galimybės nuo akcijų brokerio atlyginimo peržiūra

Jeigu bitkonai bus pirkti ir parduoti vieną ar du kartus, tai bus vertinama kaip kito turto pardavimas, kas gali būti apmokestinta 15 proc. Taip pat buvo priminta, kad vienkartiniams sandoriams taikoma eurų lengvata, tad mokesčius reikia mokėti tik tada, jeigu pardavimo metu skirtingi bitkoinai pelnas viršija minėtą sumą.