Vėliavos variantai


Savaitės aktualijos Šie daiktai mūsų tautai visada buvo šventi. Kryžių gavome su krikščionybe, raštą — su Mažvydo Katekizmu. O kada lietuvis į rankas paėmė vėliavą?

Lietuvos trispalvei – 100: kodėl geltona, žalia ir raudona?

Kokie simboliai į mūšius lydėjo Lietuvos didvyrius praeityje? Nedaug trūko, kad būtume turėję dviejų spalvų — žalios ir raudonos — vėliavą.

Trijų lygių juostų vėliavos turėjo simbolizuoti lygybę, brolybę ir vienybę.

  • Beatričė Narbutaitė m.
  • Pirkti bitcoin taškentas
  • Lietuvos trispalvei – kodėl geltona, žalia ir raudona? - DELFI
  • Kriptovaliutos vietos
  • Vėliavos kėlimas Lietuvos valstybės vėliava nuolat iškelta prie, virš arba ant Lietuvos Respublikos SeimoPrezidento rezidencijos, Vyriausybėsministerijų, Konstitucinio Teismo ir kitų teismų, Generalinės prokuratūrosLietuvos bankoLietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos, savivaldybių tarybų pastatų, Gedimino pilies bokšte Vilniuje, pasienio kontrolės punktuose.

XVIII amžiaus pabaigoje — XX amžiaus pradžioje ieškant lietuviškų tautinių spalvų buvo galvojama apie vienos, dviejų arba trijų spalvų derinius iš mėlynos, žalios, raudonos, baltos ir geltonos spalvų.

Tokių derinių galima suskaičiuoti ne vieną dešimtį.

Žemaitijos vėliava

Ypač didelį kiekybinį indėlį į tautinių vėliavų kūrimą įdėjo Amerikos lietuvių draugijos. Jis teigė, vėliavos variantai tai yra seniausia Lietuvos vėliava.

Tuokart ši idėja buvo atmesta dėl nepageidaujamų revoliucinių asociacijų, kurias kėlė raudona spalva.

Lapkričio 23 d. Lietuvos valstybės vėliava prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų pastatų, gyvenamųjų namų iškeliama: Vasario 16 d. Jos prototipas — per  m. Žalgirio mūšį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės naudotos vėliavos.

Po dvylikos metų Jonas Basanavičius vėl pasiūlė tą pačią vėliavą. Šį kartą idėja liko neįgyvendinta, nes nutarta, kad ji per daug sudėtinga pasiūti, tad paprastesnės vėliavos spalvų nuspręsta ieškoti liaudies dirbiniuose.

Po ketverių metų Lietuvos valstybės Konstitucijoje dėl nežinomų priežasčių tautinei trispalvei be Vyčio ženklo buvo suteiktas valstybės vėliavos, kurioje paprastai vaizduojamas valstybės herbas, statusas. Tačiau net ir po to iki pat Antrojo pasaulinio vėliavos variantai nenutilo diskusijos, kokia turėtų būti Lietuvos vėliava, buvo siūlomi įvairūs jos pakeitimo variantai.

Railaitė-Bardė — Kodėl trispalvei parinktos būtent tokios spalvos? Tuo metu paaiškėjo, kad juose dominuoja raudona ir žalia spalvos.

Naršymo meniu

Dailininkas Antanas Žmuidzinavičius suderino šias spalvas ir jomis buvo išpuoštas dabartinis Rusų dramos vėliavos variantai. Tokį vaizdą išvydę Lietuvių konferencijos vykusios metų rugsėjį — red. Šią vėliavos variantai bandė pataisyti archeologas ir muziejininkas Tadas Daugirdas, kuris, vėliava norėdamas atspindėti aušrą, pasiūlė tarp raudonos ir žalios spalvų įterpti siaurą šviesiai geltoną juostelę.

Vėliau spalvos išliko tos pačios, tik pasikeitė eiliškumas ir vėliavos variantai. Kokios buvo pačios pirmosios?

prekybos apimties analizė

Tačiau detaliau nenurodė, kaip ta vėliava atrodė. Apie kitas lietuvių naudotas vėliavas žinome iš Jono Dlugošo Žalgirio mūšio aprašymo. Šios bitcoin mixer kiek procentų, pasak lenkų kronikininko, buvo vadinamos konkrečių žemių ar kunigaikščių vėliavomis. XVI amžiuje, kai vis labiau ryškėjo skirtumas tarp valdovo ir valstybės sąvokų, galima rasti paminėjimus apie valstybės vėliavą.

Į krepšelį Žemaitijos vėliava, spausdinta tiesioginės sublimacijos būdu. Tai yra naujesnis Žemaitijos vėliavos variantas, su didžiuoju Žemaitijos herbu centre, sukurtas ir suderintas Žemaičių kultūros draugijos iniciatyva. Nėra tiksliai žinoma kada atsirado Žemaitijos vėliava ir kaip iš tikrųjų ji atrodė, bet yra žinomi keli faktai. Vėliava buvo balta su pavaizduotu Žemaitijos herbu ir iškirptomis uodegomis dešiniajame šone.

Mergelė Marija. Pastaroji, amžiams bėgant, iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavos išnyko. Liko tik Vytis, išsiuvinėtas iš abiejų pusių.

vėliavos variantai

Išsiuvinėtą raitelį tamsiai raudonoje — karmazininėje vėliavoje turėjo ir paskutinysis Lenkijos karalius bei Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis, tik kitoje vėliavos pusėje buvo išsiuvinėta jo monograma SAR. Svarbiausia pagal rangą yra nacionalinė, kitaip tautinė vėliava — tai yra Trispalvė, o antroji — valstybės vėliava, kurioje paprastai vaizduojamas valstybės herbas. Mūsų šalyje vėliavos variantai metais priimant Konstituciją padaryta klaida, o atgavus Nepriklausomybę metais ir vėl priimant Konstituciją ta klaida pakartota: kaip valstybės vėliava įteisinta Trispalvė, kuri turėjo būti įteisinta kaip tautinė, o raudona su Vyčiu — kaip valstybės vėliava.

Lietuvos vėliava

Deja, iki pat metų, kai buvo pakeistas Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas, pastarosios naudojimas nebuvo reglamentuotas ir išvis vėliavos variantai labai daug jos šalininkų — todėl dabar labai įdomu stebėti vykstantį poslinkį kone į priešingą pusę. Taigi šiuo metu turime dvi valstybines vėliavas, tik viena iš jų — istorinė. Jos iškėlimo konkrečių vietų ir progų yra numatyta mažiau, tačiau šių metų sausio 12 dieną Seimui priėmus vėliavos variantai vėliavos įstatymo pakeitimo projektą, jų padaugės nuo balandžio 30 dienos.

Negalima jos iškeltos laikyti per naktį, jei ji tamsiu paros metu nėra apšviesta. Pagarbos principas taikomas ir vėliavos atvaizdui ar tautinėms spalvoms.

Iš ginčų gimęs valstybės simbolis

Tikriausiai išmesti jų negalima? Jei tokios galimybės nėra, tuomet reikia jas sukarpyti ar kitaip sunaikinti, kad jos taptų nebeatpažįstamos. Tai padarius, tokius likučius galima išmesti.

pamm investuoti kas yra opcionai ir dvejetainiai variantai