Mokymo studentas, Kaip motyvuoti save ir savo studentus? Emociniai mokymo(si) kliuviniai | VDU


Būdami profesionalūs savo disciplinų žinovai, gebame tyrinėti disciplinas kaip profesionalūs alpinistai uolas — be virvių.

mokymo studentas

Žodžiu, tokiam darbui reikia rimtai pasiruošti. Tačiau studentams reikia pradėti nuo kitokios rūšies alpinizmo, t.

Kaip motyvuoti save ir savo studentus? Emociniai mokymo(si) kliuviniai | VDU

Nes tik vienetai geba būti savamoksliai. Juk norint išmokti laipioti kaip tikram alpinistui, reikia laiko, pastangų bei pasiaukojimo.

kriptovaliutos pompa

Pasirodo, kad į kiekvieną dėstomą dalyką studentai ateina su iš anksto suformuotais naratyvais apie paskaitų turinį ir formą. Daugelis jų yra emocinio atspalvio.

Pagalba mokytojams ir studentams: kaip pereiti prie nuotolinio mokymosi?

Kai disciplina ar paskaitų metu aiškinamos temos neatitinka studento lūkesčių, iškyla emocinių kliuvinių t. Nemažai studentų gali nustoti mokytis. Išanalizavę dėstytojų ir studentų interviu, išskyrėme 2 rūšių išankstines studentų nuomones: procedūrines, susijusias su tuo, kaip funkcionuoja tam tikra disciplina, pvz. Šį reiškinį aptarė emocinės neurologijos sritis bei tyrimai apie klaidingas nuomones, su kuriomis įsijungiama į mokymo si procesą.

Edukologijos specialistė Michi Chi atskleidė, kaip skirtingai apie tam tikrą disciplininę sąvoką ar reiškinį mąsto studentai ir ekspertai dėstytojai.

mokymo studentas

Kaip to išvengti? Būdami profesionalūs istorikai ar biologai, juk nenorime, kad mūsų studentai darytų mokymo studentas kognityvinių klaidų, bet, pasirodo, kognityviniai ir emociniai mokymosi aspektai yra giliai susiję.

Studentų imigracija

Juk mokymasis, t. Reaguodami į studentų emocijas, daugybė dėstytojų mano, kad ir dėstytojo reakcija turi būti emocinė. Tačiau tyrimai parodė, kad emocijos yra dažnai susipynusios su visu mokymosi procesu. Pavyzdžiui, niekada poezijos nerašę studentai turi vidinį naratyvą, teigiantį, jog nėra poetai arba kad niekada negalės parašyti gero eilėraščio.

mokymo studentas

Tačiau Indianos universiteto prof. Ardizzone padalija šį su poezijos rašymu susijusį kliuvinį į kelias dalis. Aiškiai sumodeliavęs savo mąstymo procesą, profesorius gali tikėtis, kad ir jo studentai perims šiuos įgūdžius, pvz. Kokius žingsnius savo galvoje atlieka dėstytojai, norėdami išvengti šito erzinančio kliuvinio?

Kaip motyvuoti save ir savo studentus? Emociniai mokymo(si) kliuviniai

Pateiksiu konkretų atvejį apie tai, kaip studentams padėjome mokymo studentas emocinį kliuvinį, susijusį su meksikiečių migracija po Jungtines Valstijas.

Apskritai kalbant, migracija yra sudėtinga socialinių mokslų mokymo studentas — ji aptariama istorijoje, mokymo studentas, tarptautiniuose santykiuose, politikoje ir kitur.

mokymo studentas

Ji dažnai sukelia tokią emocijų audrą paskaitų metu, kad studentai nebesugeba pažvelgti į ją iš mokslinės perspektyvos. Jį paskaitos metu nusprendėme mokymo studentas per metaforą — drugelių monarchų migracinę kelionę. Paskaitoje tą metaforą išskleidėme, paaiškinome jos reikšmę drugelių migracijos procese. Parodėme, kad migracinė kelionė yra ciklinė, einanti ratu, o ne vienpusė, besiveržianti į Valstijas. Be to, ji priklauso nuo sezonų ir kitų priežasčių. Kitaip tariant, per metaforą parodėme, kaip dėstytojai bando išvengti emocinio pasipriešinimo, stabdančio bet kurios disciplinos, — ar tai būtų istorija, ar komunikacija, ar kita sritis, — mokymąsi.

19 dalykų, kuriuos privalo žinoti pirmo kurso studentas

Neturėdami emocinio nusistatymo arba bent jau žinodami, kad toks gali iškilti, studentai gali palengva pradėti mokytis laipiojimo be virvių. Judita Kasperiūnienė. Parašykite komentarą El.

Spaced repetition in learning theory