Lietus liejasi, Grafikos meistrė: žvelgiu į gamtą ir nenustoju stebėtis


lietus liejasi

Tokiu būdu Enceladas Saulės sistemoje yra vienintelis palydovas, aktyviai veikiantis planetos, aplink kurią jis skrieja, cheminius procesus.

Tuo pačiu šis precedentas astronomijoje atveria naujo tipo tarpusavio santykius tarp planetos ir jos palydovų. Enceladą drąsiai lietus liejasi vadinti kosminiu fontanu: kas sekundę į kosmosą Saturno palydovas iššvirkščia po maždaug kg vandens garų.

Dalis šių kritulių iškrenta atgal, ant Encelado paviršiaus.

Saulius Žukauskas Prieš 14 metų ESA Infraraudonųjų spindulių observatorijos įrengimais stebėdami Saturną, astronomai dujinio giganto atmosferos viršutiniuose sluoksniuose pastebėjo mįslingai atsiradusių vandens garų požymių. Tokiu būdu Enceladas Saulės sistemoje yra vienintelis palydovas, aktyviai veikiantis planetos, aplink kurią jis skrieja, cheminius procesus. Tuo pačiu šis precedentas astronomijoje atveria naujo tipo tarpusavio santykius tarp planetos ir jos palydovų.

Tačiau didžioji dalis Encelado kritulių lieka atvirame kosmose arba papildo Saturno žiedų sudėtį. Tiesa, mokslininkai nustatė, jog maždaug proc.

Lithuania's POP GOLD: Rondo (Gintautas Tautkus) - Meilė ir Lietus (1987)

Encelado vandens patenka į didžiulį žiedinės spurgos pavidalo darinį, kuris gaubia žiedų ir taip nestokojantį Saturną. Tačiau kur kas svarbesnis yra kitas dalykas. Šis atvejis iliustruoja, jog net ir palydovas gali keisti cheminę kaimyninės planetos sudėtį. Galiausiai net ir nedidelis į viršutinius Saturno atmosferos sluoksnius pakliūnantis vandens garų kiekis toje terpėje gausina deguonies turinčių cheminių junginių pavyzdžiui, anglies dvideginio kiekį.

lietus liejasi kas yra dvejetainiai parinktys straipsnis

Mokslininkai mano, jog toks reiškinys planetų formavimosi procesuose kelia kai kurių įdomių galimybių. Kas, jei lietus liejasi vandeniu besilaistantis palydovas skrietų ne aplink dujinį milžiną, o aplink mažesnę uolingą planetą? Ar tai reikštų, jog vulkaniškai aktyvus palydovas joje galėtų reikšmingai prisidėti prie gyvybei palankios terpės formavimo?

lietus liejasi internetinis uždarbio kanalas

Ir ar biosferą Žemės tipo planetoje galėtų suformuoti Mėnulio tipo palydovo lietūs? Mėnulio tipo — gal ir ne, tačiau Encelado atveju — kas žino.

Ją pristatydama, autorė sakė: "Krintantys žiedlapiai, pienių pūkų dulksna - tarsi malonių lietus liejasi į širdį. Žvelgiu į nuostabią mūsų gamtą, niekada nenustoju stebėtis. Žmogus - ypatingai apdovanotas, vienintelis, kuris gali taip žavėtis kūrinija. Pavasaris, vasara, ruduo - metas susirinkti žolynus ir gėrėtis mus supančiu pasauliu. Didumą laiko skiriu savo sodui puoselėti, stengiuosi sukaupti savo širdyje visa, ką regiu ir jaučiu.