Blockhain informacija. Blokų grandinių technologijų grupė


Įžvalgos Blockchain - verslo modelius keičianti technologija Trumpai blockchain galima blockhain informacija, kaip metodą saugiai keistis verte ir informacija. Techniškai — tai decentralizuota įrašų pavyzdžiui, pirkėjo pinigų perdavimo įrašas pardavėjui bazė. Tradiciškai tokie blockhain informacija saugomi centralizuotose bazėse pavyzdžiui, bankų, kredito kortelių kompanijų serveriuose ar apskaitos blockhain informacijao blockchain atveju šie įrašai yra automatiškai atkartojami ir matomi visuose sistemos dalyvių kompiuteriuose.

Tam tikri šifravimo ir grupavimo į blokus metodai užtikrina įrašų saugumą ir neatšaukiamumą. Platformos decentralizavimas, saugus šifravimas ir neatšaukiamumas leidžia sistemos dalyviams atlikti transakcijas pavyzdžiui, atsiskaityti virtualia Bitcoin valiuta ir pasitikėti informacija be trečiosios šalies pagalbos. Ši technologija dar vadinama paskirstytųjų žurnalų technologija angl.

Blockchain technologija - kriptovaliutų pagrindas - dainavossportoklubas.lt

Distributed Ledger Blockhain informacija. Elektroniniai pinigai buvo pavadinti bitcoin, o jų naudojimą įgalinanti technologija - blockchain.

Nepaisant fakto, jog straipsnio autoriaus asmenybė niekada nebuvo nustatyta, o kurį laiką bitcoin ir blockchain technologija buvo įdomi tik siauram entuziastų ratui, netrukus tapo aišku, kad ši technologija turi revoliucinį taikymo potencialą praktiškai kiekviename versle.

regioninis pensijų makleris

Per pastaruosius metus buvo sukurta ne viena šios srities inovacija, o į blockchain šiuo metu investuoja solidžios finansų institucijos, verslas, startuoliai, konsultacijų bei technologijų bendrovės. Blockchain savybės, leidusios sukurti decentralizuotą virtualią valiutą, įgalina kiekvieną organizaciją naudotis tinklu, kuriame informacija bus lengvai prieinama dalyviams, o tuo pačiu pilnai apsaugota nuo pakeitimo ar įsilaužimo.

Blockhain informacija, vertybiniai popieriai, nuosavybės teisės, lojalumo taškai ar asmens identiteto įrašai blockchain pagalba perduodami be tarpininkų, saugiai ir akimirksniu. Blockchain technologija taip pat numato galimybę sudaryti išmaniuosius kontraktus angl. Smart Contracts - algoritmus, automatiškai vykdančius numatytas sutarties sąlygas. Technologija ir toliau tobulinama, kuriami sprendimai, didinantys įrašymo greitį ir saugojamą duomenų kiekį.

Temos: FinansaiTechnologijos. Nuotraukos autorius: Ilja Laurs. Tas pats pasakytina ir apie šios technologijos turimą potencialą.

Panašiai kaip kad internetas savo laiku blockchain tikrai turi potencialą sudrebinti įvairias industrijas ir paversti procesus demokratiškesniais, saugesniais, skaidresniais, efektyvesniais. Tai be jokios abejonės revoliucinė technologija. Nauji verslo modeliai, paremti Blockchain technologija, pirmiausia bandomi finansiniame sektoriuje. Dauguma finansų įmonių jau eksperimentuoja su šia technologija, o bankai yra blockhain informacija didžiausių investuotojų į blockchain startuolius.

Pavyzdžiui, kompanija R3 CEB jau jungia 50 bankų į konsorciumą, kuriantį specialiai pritaikytą finansinei industrijai blockchain. Bankams, reguliatoriams ir draudimo kompanijoms aktualūs sprendimai, padedantys vienareikšmiškai nustatyti klientą, jo patikimumą ir istoriją.

Navigacija tarp įrašų

blockhain informacija Tačiau ne mažesnes galimybes turi ir kiti verslo sektoriai. Mažmeninės prekybos žaidėjams ši technologija atvertų galimybes sukurti naujos kartos lojalumo sprendimus, kuriems nebereiktų nuolaidų kortelių bei sudėtingų skaičiavimo sistemų. Energetikos sektoriuje galėtų būti aktualūs elektromobilių pakrovimo sistemų, tiesioginių energijos sandorių ir vartotojų identifikavimo taikymai. Sveikatos apsaugos sferoje blockhain technologija įgalintų vieningą pacientų įrašą, gydymo istoriją ar blockhain informacija atsiskaitymą už suteiktas sveikatos paslaugas su privačiomis ir valstybinėmis draudimo bendrovėmis.

Šiandien draudimo sutartys yra vis dar sunkiai suprantamos apsidraudusiems asmenims, o draudiminių įvykių išmokoms gauti žmonėms reikia pildyti sudėtingus dokumentus ir lankytis draudimo kompanijų biuruose. Draudimo kompanijos savo ruožtu patiria didelius atitikties reikalavimų kaštus ir nuostolius dėl įvykių klastojimo.

Blokų grandinių technologijų grupė - Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas

Išmanieji kontraktai padėtų spręsti šias problemas, automatiškai registruojant įvykius, nustatant ir verifikuojant išmokas.

Blockhain turi milžinišką potencialą pakeisti viešąjį sektorių ir jo teikiamas paslaugas. Vyriausybė yra ne kas kita, kaip valstybės piliečių pasitikėjimo pagrindu sukurta sistema, deja, bet ne visada veikianti pačiu efektyviausiu būdu.

blockhain informacija

Pavyzdžiui, didelė dalis valstybės išteklių šiandien nukreipiama į įvairių registrų žemės, nekilnojamojo turto, gyvenimo įvykių ir pan. Paskirstytasis nuosavybės žurnalas galėtų iš esmės supaprastinti nuosavybės įrašų sistemą ir ją apsaugoti nuo sukčiavimo ar įsilaužimo.

blockhain informacija kaip atvaizduoti bitcoin kortelėje

Tuo būdu viešasis sektorius pagerintų viešosios paslaugos kokybę, optimizuotų paslaugos teikimo procesą, tuo pačiu metu sumažindamas kaštus.

Viešojo sektoriaus dokumentus būtų galima saugoti paskirstytame žurnale, taip padidinant jų saugumą ir atsekamumą. Šalia tiesioginės planuojamos naudos, šis įsipareigojimas pozicionuoja Dubajų kaip patrauklią vietą technologinėms inovacijoms.

Susiję klausimai:

Nuo ko pradėti blockchain sąlygotus pokyčius? Pirmiausia, organizacijos, kaip teigiama studijoje, turėtų agresyviai nagrinėti scenarijus, kuriuose blockchain keistų operacijas, vertės kūrimo grandines ir verslo modelius.

Vadinasi taip pat nežinote kas yra Blockchain technologija.

Jos turėtų ieškoti efektyvumo augimo lėtų, brangių ir nepatikimų transakcijų srityse ir diegti naujus partnerystės ir bendradarbiavimo modelius. Atkreipiamas dėmesys ir į suinteresuotų asmenų švietimą, nes skirtingai, nei kitų naujų technologijų pavyzdžiui, mobiliųjų įrenginių, analitikos ar debesų kompiuterijos atveju atveju, blockhain galimybės ir svarba šiai blockhain informacija dar menkai suprantama.

Šiandien dar sunku prognozuoti, kaip greitai blockchain technologija taps nepastebima ir neatskiriama kiekvienos veiklos ir verslo dalis. Kai kurie entuziastai teigia, kad dabartiniai transakcijų tarpininkai dėl blockchain galimybių greitu metu taps nebeaktualūs.

blockhain informacija

Tačiau šiandien jau aišku, kad ši inovacija bus ir toliau sparčiai vystoma, o kartu su kitomis inovacijomis, tokiomis, kaip daiktų internetas ir dirbtinis intelektas, anksčiau ar vėliau pakeis esamus verslo modelius. Paskirstytųjų̨ žurnalų technologija daugeliu atvejų turėtų veikti blockhain informacija nacionalinių valstybių̨ ribų, tačiau, nors finansinių paslaugų reguliavimas vis dažniau derinamas tarptautiniu lygiu, nėra bendros sistemos ir tarptautinių finansinių standartų.

Šalys linkusios atidėti teisinę analizę, tinkamo teisinio pagrindo paiešką ir daugiausia dėmesio skiria konkretiems technologijos panaudojimo atvejams.

blockhain informacija

Kitaip sakant, kyla nuosavybės teisės į turtą, tinkamos dokumentacijos rizikos. Pavyzdžiui, teisme gali kilti įrodymų tinkamumo klausimas, t.

  • Tačiau ši technologija turi daug didesnį potencialią nei panaudojimą vien skaitmeninei valiutai kurti.
  • Brokeris amea

Viena išeičių — sukurti tam tikrus galutinius registrus. Taip pat neatsakyti ir kiti teisiniai klausimai, susiję su asmens duomenų, informacijos apsauga, vieta, vartotojų teisių apsauga, intelektine blockhain informacija civiline atsakomybe. Ne mažiau svarbu tai, kad decentralizavimo projektai įgalina kokybiškesnes viešąsias paslaugas, sprendžia valdžios institucijų nesusikalbėjimo problemas ir blockhain informacija viešojo sektoriaus kaštus.

Skirtingi ateities scenarijai Naujai kuriamus kriptorinkos projektus ir įsitraukimą į rizikingą, tačiau didelėmis kurso svyravimo amplitudėmis viliojantį investavimą į alternatyvių kriptovaliutų kūrimą pristatė verslininkas Kęstutis Gudynas. Bitkoiną iš kitų kriptovaliutų išskiriantis KTU Informatikos fakulteto tyrėjas ir dėstytojas Kazimieras Bagdonas siūlo nesižavėti alternatyviųjų kriptovaliutų kuriamu burbulu.

Norint tapti matomiems pasaulio mastu, svarbu sudaryti palankią ekosistemą mūsų šalyje kurtis startuoliams,— pradedant mokesčių politika, talentų pritraukimo ir inovacijų skatinimo programomis ir baigiant konkrečiais projektais, leidžiančias ekosistemos dalyviams naudotis bandomosiomis platformomis. Blockhain informacija pradėti reiktų nuo švietimo ir pokalbių su verslo partneriais, srities ekspertais ir verslo konsultantais.

Radus konkrečią taikymo sritį, prieš diegiant technologiją plačiu mastu, rekomenduojama įgyvendinti koncepcijos tikrinimo ir pilotinius projektus. Startuolių kūrėjams technologija atveria ne blockhain informacija naujų paslaugų ir produktų galimybes, bet ir patrauklius įrankius kapitalo pritraukimui. Šiam tikslui naudojamas populiarėjantis ICO angl.

Initial Coin Offering mechanizmas, savo esme panašus į viešąjį akcijų platinimą ir naudojamas finansuoti atviro kodo projektams, kai kūrėjams ir dalyviams yra atlyginama virtualiomis valiutomis, o šis atlygis naudojamas projektų plėtrai. Lyginant su įprastais startuolių veiklos finansavimo modeliais, ICO leidžia kapitalą pritraukti greičiau, o kūrėjai yra mažiau suvaržyti investuotojų apribojimais ir taisyklėmis.